PLÁNUJEME:

ČINNOST KROUŽKŮ

Na základě poptávky zahájit činnosti zájmových útvarů v prvním týdnu měsíce října.

PROJEKTOVÝ TÝDEN

Seznámit žáky devátých ročníků s dobou, kdy proběhne jejich projektový týden. Sestavit návrh námětů absolventských prací.

NÁŠ EKOLOGICKÝ PROGRAM

Plánujeme sběr druhotných surovin (papír, textil). Děti školní družiny se opět zapojí do sběru kaštanů.

HALLOWEEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Večerní setkání dětí a rodičů – lampionový průvod.

KOUZELNÍK V DRUŽINĚ

EXKURZE DO PRAHY

Tradiční exkurze 9.ročníků odstartovala odjezdem v 6.09 žlutým vlakem Regiojet, kde nás čekal servis v podobě občerstvení, filmu, hudby či her na obrazovce našich sedadel. Praha nás přivítala deštěm, ale naši trasu to ohrozit nemohlo. Přes Václavské náměstí, pasáž Lucerna, Františkánskou zahradu, Jungmannovo náměstí a pasáž Adria jsme se přemístili na Národní třídu. Využili jsme MHD a tramvají č.22 jsme dojeli na Pohořelec. U Černínského paláce jsme si poslechli zvonkohru z barokní Lorety, navštívili Černínskou zahradu a přes Nový svět jsme se dostali k Jelenímu příkopu. Tam jsme úspěšně prošli bezpečnostní kontrolou a vystoupali na Masarykovu vyhlídku, kde jsme se občerstvili. Na Pražském hradě jsme absolvovali návštěvu Svatovítské katedrály, Starého královského paláce, Vladislavského sálu, baziliky sv.Jiří a Zlaté uličky. Přes Jižní zahrady a vyhlídku na historickou Prahu jsme opustili Hrad a po Zámeckých schodech jsme sestoupili přes Malostranské náměstí na Karlův most. Karlovou ulicí jsme se dostali na Staroměstské náměstí, kde proběhl rozchod k doplnění našich informací i naplnění žaludků. V této části exkurze se objevilo slunko a modrá obloha, což bylo velmi milé. V závěrečné části trasy jsme si prohlédli Stavovské divadlo,Karolinum, Prašnou bránu a Obecní dům.
Vlak zpět do Brna sice odjel s 15 minutovým zpožděním,ale cesta už proběhla bez komplikací. Všichni deváťáci si zaslouží pochvalu za absolvování trasy z velké části po svých, někteří mají pochvalu za velmi pečlivou přípravu informací k pražským památkám. Naopak se našli i ti, co svůj úkol nevypracovali. Pevně věříme, že navzdory počasí budou deváťáci na svoji výpravu za historií Prahy vzpomínat v dobrém a v paměti jim uvíznou informace o památkách. Mgr. Silvie Rubešová, Mgr. Jana Hanzlíková, Ing. Helena Janková

Více ve Fotogalerii (autor fotek: Pavel M. z 9.A).

INFORMACE NAVÍC:

Informace pro žáky registrované do soutěže Logická olympiáda

Základní kolo proběhne pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  ve dnech 1. – 7. října 2017

kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. –  14. října 2017

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PAMĚŤOVÝCH INSTITUCÍ

V rámci projektu jsme odstartovali možnost vzdělávat žáka v netradičním prostředí našich paměťových institucí. V nabídce máme 10 muzeí a památníků po celé ČR.V Brně využijeme hlavně programy Technického muzea a Moravského zemského muzea. Žáci absolvují vzdělávací programy a prohlídky příslušných expozic.

AKCE 10/2017

19.10. Technické muzeum Brno 3.B