Školní firmy

Registrační číslo: CZ 1.07/1.1.00/54.0020

Datum realizace: 8. 10. 2014 – 31. 7. 2015

Příjemce: Základní škola Brno, Antonínská 3

Partneři projektu: ZŠ Brno, Měšťanská 21, ZŠ Svitavy, Náměstí Miru 73, ZŠ Židlochovice, okres Brno-venkov

Zapojená škola: ZŠ a MŠ Brno, Blanenská 1

Cíl projektu:

Hlavním cílem projektu je rozvoj podnikatelských znalostí a dovedností na úrovni základní školy, motivace žáků a žákyň k volbě povolání v technických oborech a tím zvýšení šancí uplatnit se na trhu práce nebo formou sebezaměstnání (OSVČ).

Obsah projektu:

Formou zájmových kroužků bude založeno a realizováno 5 skutečně fungujících a vzájemně kooperujících školních podniků zaměřených na výrobu a obchod. Svou činnost budou prezentovat na miniveletrhu školních podniků spojeném s kooperační burzou. Cílem kooperační burzy bude navázat a uzavřít obchodní a výrobní kontakty zúčastněných škol mezi sebou a s dalšími pozvanými školami. Během realizace projektu bude zajištěno konzultantem- odborníkem s podnikatelskou praxí poradenství cílovým skupinám. Hlavním výstupem projektu bude zpracovaná metodická příručka. Pro její zpracování budou využity zkušenosti a poznatky ze všech aktivit projektu. Podpůrnou aktivitou je odborná příprava pedagogických pracovníků a pracovnic základních škol formou 4 seminářů. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Výběrové řízení – „Nářadí pro dovybavení dílen školních minipodniků“:

Přílohy:

Výsledek výběrového řízení – „Nářadí pro dovybavení dílen školních minipodniků“:

Pozvánka na veletrh školních firem:

MINIVELETRH.1pptx

Vše o miniveletrhu: miniveletrh

Základy podnikání – studijní opora: výstup projektu

Metodická příručka. Zájmový kroužek Školní firma – výstup projektu – KA 04

Prezentace školních firem na miniveletrhu: VY_03_03, VY_03_04, VY_03_05, VY_03_06, VY_03_07