5.C – výlet do Prahy 16.6.2021

Školní výlet jsme si naplánovali ještě v období distanční výuky. Hlavně v hodinách Vlastivědy. Pomalu jsme přestávali věřit, že to klapne, ale nakonec se to podařilo ve středu 16. 6.
Vyjeli vlakem z Brna vstříc našemu hlavnímu městu, Praze. Cestu jsme si užili, bylo fajn jet spolu se spolužáky vlakem. Po příjezdu do Prahy jsme zjistili, že nejenom Brno, ale i Praha je hodně rozkopaná. Museli jsme jít kus pěšky, než jsme našli tramvaj, která nás odvezla k Valdštejnské zahradě.
Zahrada stála za to – krásně udržovaná, cestou nás provázeli krotcí pávi. V rybníčku plavali obří Koi kapři – oranžoví, žlutí, bílí. Při prohlídce zahrady jsme si prohlédli krápníkovou stěnu s výry velkými a puštíky. V zahradě na nás čekalo překvapení v podobě řízků, které nám usmažili v Poslanecké sněmovně.
Jak jsme se posilnily, vyrazili jsme na obhlídku – Senát a PS PČR. Hned před vstupem do Sněmovny jsme si podiskutovali s některými ministry a poslanci. Nás provázela poslankyně Kateřina Valachová, ta byla dříve ministryní školství. Byla milá a hodně nám o práci poslance řekla a taky nám s naší paní učitelkou Květou Doležalovou zajistila řízky na oběd- to byla dobrota.  Paní ministryně financí Schillerová byla veselá a řekla nám toho hodně o rozpočtu. Měli jsme možnost se ptát i jiných ministrů, např. životního prostředí, jen ministr zdravotnictví hodně spěchal, ale pochopili jsme to, protože musí řešit covid 19. Také se nám věnovali i další poslanci, třeba Juránek a Bartošek. Bylo to zajímavé.
Viděli jsme i kostel Paní Marie Vítězné s Pražským jezulátkem. Podívali jsme se na hrad, Karlův most, Prašnou bránu, Čertovku, Náplavku, Muzeum Karla Zemana, /tam jsme si zařádili/, taky jsme si prošli Staroměstské náměstí, důkladně jsme si prohlédli Pražský orloj, prošli stánky a obchůdky, ale teprve na Václavském náměstí jsme dostali od naší paní učitelky rozchod v mega hračkářství, kde jsme utráceli.
Nakonec jsme si prohlédli i zajímavé Hlavní pražské nádraží a to nejenom naživo, ale i v podobě maket a jeli jsme zpátky do Brna. Všechno nám paní učitelka nafotila a fotky sem přikládáme tak, jak jsme po Praze putovali. Byl to super suprový výlet!
autor: všichni z 5. C