4.B na muzikálu MATILDA na Hudební scéně

V pátek 2. 6. jsme byli se třídou v Městském divadle, Hudební scéně na představení MATILDA. Tak se jmenovala  hlavní hrdinka. Matilda byla sice ještě malá holka, která teprve jde do školy, ale moc ráda čte a chodí do knihovny, kde vypráví knihovnici příběhy a ta je ráda poslouchá. Její maminka myslí jen na tanec a aby byla nastrojená, tatínek prodává auta a je to dost velký podvodník, protože vydává stará auta za nová a prodává je za cenu nových. A její bratr je líný a hloupý. Také je tam hodná paní učitelka, která má Matildu ráda a nosí jí knihy ke čtení, protože ví, že Matylda ráda čte. Matilda umí očima rozpohybovat předměty – říká se tomu telekineze. Je tam také zlá ředitelka školy, která děti zavírá do tmavé klece a říká, že „děti jsou červi“. Je to smutný příběh o rodině, kde nemají své dítě rodiče moc rádi a nemají pro Matyldu pochopení. Matylda se nevzdává a svou pravdomluvností nakonec dokáže ukázat všem, že se dokáže s problémy poprat. Představení se nám moc líbilo.
autor: žáci 4.B