Anglický advent na Antonínské

Advent, doba na kterou se těší nejen všechny děti, ale i dospělí. Je to období, kdy vrcholí přípravy na Vánoce – peče se cukroví, zapalují se svíce na adventním věnci, kupují se dárky. Anglický advent jsme na naší škole zahájili předvánoční nástěnkou, na kterou si žáci mohli připíchnout svoje vánoční přání.
Druhý adventní týden se nesl v duchu anglické olympiády, která se uskutečnila v úterý 10.12. Soutěž byla určena pro žáky druhého stupně. Celkem se soutěže zúčastnilo 36 dětí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích 1. kategorie – žáci 6. a 7. tříd, kde na prvních 3. místech skončili – Kristýna 7.A, Valérie 6.C., Ondra a Francesco ze 7.A.  Ve 2. kategorii – žáci 8. a 9. tříd, první tři místa obsadily – Terezie 8.A, Anna 9.A, Amélie 8.A. Vítězům moc gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.
Třetí adventní týden začal vánočním představením, které si pro rodiče a známé připravili žáci našeho anglického divadla. Představení se uskutečnilo v pondělí 16.12. na naší škole. Rodiče shlédli hru o narození Ježíška v Betlémě. Chtěli bychom moc poděkovat účinkujícím za úžasné herecké, ale i pěvecké výkony.
Do čtvrtého prázdninového adventního týdne přejeme hodně klidu a odpočinku.
Merry Christmas and Happy New Year!
Autor: Mgr. Kateřina Svobodová