Festival vědy 2022

Žáci sedmého ročníku po delší „covidové“ pauze v pátek  9. září navštívili expozici Festivalu vědy, který se v letošním roce přestěhoval do areálu brněnského výstaviště. Interaktivní prezentace jednotlivých institucí zcela zaplnily pavilon A a přilehlá prostranství. Svou práci a výzkum zde prezentovalo více než 40 výzkumných pracovišť vysokých škol, Akademie věd, středních škol a dalších institucí. Celou akci již tradičně organizuje Hvězdárna a planetárium Brno.

Z reakcí žáků je zřejmé, že s největším ohlasem se setkala expozice brněnského Vida centra, chemické pokusy studentů Mendelovy univerzity a Střední školy chemické Brno, exponát závodního monopostu studentů VUT a expozice Univerzity obrany. Řada žáků si vyzkoušela pohyb ve virtuální realitě v expozici ABB, jen sledování slunečních skvrn nám díky oblačnosti zůstalo nedostupné.

Budeme rádi, když podobné akce žákům umožní poznávat, čím současná věda žije a  přesvědčí je, že i věda může být zábavná. Festival vědy usnadňuje orientaci žáků a studentů v možnostech zaměření dalšího studia a  nenásilnou formou motivuje k objevování a bádání. Všem organizátorům velký dík!

Autor: Jiřina Sáňková, Jitka Pachlová