Mistrovství světa juniorů v piškvorkách na Antonínské

Základní škola Antonínská nejsou pouze cizí jazyky – pod záštitou 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka pořádáme letos již druhým rokem mezinárodní turnaj Mistrovství světa juniorů v piškvorkách. Oblíbená strategická hra, jejíž původ sahá až do starověké Číny, je ve světě známá pod japonským názvem gomoku, což znamená pět kamenů v řadě. V České republice se nejčastěji hraje na čtverečkovaném papíře s kolečky a křížky, při mezinárodních soutěžích se používají černé a bílé kameny a hrací deska. Této profesionální verzi se věnují i žáci naší školy, své příznivce si piškvorky našly na prvním i druhém stupni. Plánovaný světový juniorský šampionát, který se koná pravidelně již od roku 1996, proběhne opět online, a sice v termínu 17.-19. července 2021.  Naše počítačová učebna se tak znovu po roce promění v turnajovou místnost, ze které se čeští hráči do 25 let, včetně žáků ZŠ Antonínská, utkají přes herní server vint.ee se soupeři z ostatních zemí. Díky internetovému přenosu bude možné zápasy sledovat online na twitch.tv. Akce probíhá ve spolupráci s Českou federací piškvorek a renju, aktuální zpravodajství a další informace budou k dispozici na jejích stránkách piskvorky.cz nebo na portále estonského pořadatele renju.net.
Mgr. Jana Horáková
18.6.2021