Mistrovství světa juniorů v piškvorkách – pozvánka a výsledky

Pod záštitou pana radního města Brna pro oblast školství a sportu Mgr. Jaroslava Suchého pořádáme letos již třetím rokem mezinárodní turnaj Mistrovství světa juniorů v piškvorkách. Uskuteční se opět online, a sice v termínu 19. – 21. července 2022 v počítačové učebně naší školy. Česká reprezentace, tvořená i žáky naší školy, se přes herní server vint.ee  utká s hráči z ostatních zemí. Díky internetovému přenosu bude možné zápasy sledovat online na twitch.tv. Akce probíhá ve spolupráci s Českou federací piškvorek a renju, aktuální zpravodajství a další informace budou k dispozici na jejích stránkách piskvorky.cz nebo na portále estonského pořadatele renju.net. Ceny pro hráče věnovala firma Ravensburger.

 

A jak vše dopadlo?
České reprezentaci se v konkurenci téměř tří stovek hráčů z různých zemí světa vedlo velice dobře – junioři vybojovali zlatou a stříbrnou medaili. Nejmladší žák, Jakub Jan Černý, se dostal mezi třetinu nejlepších hráčů světa. Mezi staršími žáky se nejlépe dařilo Josefu Vokřínkovi, který obsadil 17. místo.
Více o výsledcích a celém průběhu turnaje na ČFPR – Fb nebo www.piskvorky.cz .
Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další setkání.
Mgr. Jana Horáková