Německý projektový týden a jazykové zkoušky ÖSD A2 a B1

V týdnu od 20.1. do 24.1 se na naší škole konal pod záštitou Rakouského institutu projektový týden, jehož účastníci – žáci 8. a 9. ročníku – měli možnost pět hodin denně komunikovat v němčině.
Pod vedením dvou lektorů z vídeňské univerzity se žáci blíže seznamovali s reáliemi jednotlivých spolkových zemí, které následně prezentovali formou projektů, poznávali kulturní zvyklosti našich sousedů i odlišnosti rakouské němčiny.
Zajímavým výsledkem a dokumentací celotýdenní práce jsou noviny, které žáci spolu s lektory vytvořili. Čtenář zde najde různé typické novinové rubriky, například úvodník s hodnocením projektového týdne, jednotlivé projekty účastníků a jejich hodnocení projektového týdne.
V následujícím týdnu (v úterý 28.1.) nastal dlouho očekávaný i obávaný den, kdy jsme se vypravili na Rakouský institut ke složení jazykových zkoušek a završili tak studium německého jazyka na naší škole s rozšířenou výukou jazyků. Deset žáků se rozhodlo pro úroveň zkoušky A2 a dva žáci dokonce pro úroveň B1, která je požadována u maturitní zkoušky.
autor: Mgr. Eva Vondráková

Noviny, které žáci vytvořili, najdete zde.