Ochrana mořských želv – výukový program

V rámci programu environmentálního vzdělávání proběhl na naší škole (za přísných hygienických podmínek) výukový program zaměřený na  ochranu mořských želv. Žáci se seznámili nejen s kulturou a životem lidí v Indonésii, ale měli dnes možnost aktivně se podílet přímo na ochraně kriticky ohrožených druhů těchto plazů. Programem provázela Hanka Svobodová, zakladatelka projektu (http://www.morskezelvy.cz/). Pevně věříme, že si žáci uvědomili nutnost ochrany přírody i tu skutečnost, že některé viditelné změny k lepšímu se mohou projevit až za několik desítek let. Děkujeme Hance i žákům za pomoc při ochraně přírody. Dnešní akcí jsme pomohli zachránit 6000 želv. Doufáme, že se většina námi zachráněných plazů dožije dospělosti.

autor: Mgr. Jaromír Pospíchal