Ohlédnutí za piškvorkovým turnajem

Pod záštitou 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka se na naší škole v červenci uskutečnilo juniorské mistrovství světa v piškvorkách. Na milou návštěvu k vyhlášení výsledků k nám dorazili paní místostarostka MČ Brno-střed JUDr. Michaela Dumbrovská, paní vedoucí odboru školství, sportu, kultury a mládeže MČ Brno-střed Mgr. Petra Ondrašíková a pan radní města Brna pro školství a sport Mgr. Jaroslav Suchý. Představitelé města spolu s ředitelem školy Mgr. Liborem Tománkem diskutovali s účastníky turnaje o piškvorkách a všem okolo nich. Blahopřáli vítězům, všem popřáli mnoho úspěchů a předali upomínkové předměty na památku. O průběhu setkání i celé akce se více dovíte v reportáži Televize Spolu tv spolu youtube nebo tv spolu fb.

A jak vše dopadlo?
Česká dvanáctičlenná výprava získala dvě zlaté a dvě bronzové medaile v nejstarších mužských kategoriích (více na www.piskvorky.cz). Pěkné výkony podali i reprezentanti ze ZŠ Antonínská – Lucie Kostková a Adam a Josef Gazdíkovi ze 7.B a Jakub Černý a Patrik Xia ze 4.A. Nejvýraznější stopu zanechala dvanáctiletá Lucka, jediná česká reprezentantka a jedna z nejmladších ve své kategorii G (dívky 12–15 let), která se umístila na 9. příčce. Krásné 13. místo v kategorii C (chlapci 12–15 let) vybojoval třináctiletý Joža. Blahopřejeme a doufáme, že i pro ostatní bude tento zážitek motivací a že se uvidíme na příštím turnaji 😊.
Autor: Mgr. Jana Horáková