Oslava logiky na naší škole

V sobotu 14. ledna 2023 uspořádala naše škola turnaj u příležitosti Světového dne logiky. Zájemců o logické hádanky se sešlo přes 150.

Všechny úkoly pro soutěžící připravil exprezident Světové hádankářské federace a zároveň mistr světa v řešení logických úloh Vítězslav Koudelka. Soutěžilo se ve dvou kolech celkem v pěti kategoriích. Mezi účastníky patřili jak začínající luštitelé – prvňáčci – tak zkušení řešitelé z řad dospělých. V dětských kategoriích se turnaje účastnili žáci z celkového počtu 17 škol. Nejmladšímu návštěvníkovi školy, který se účastnil zatím jen jako doprovod, bylo teprve šest týdnů :-).

Akce proběhla ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno, který z místa konání vysílal speciál pravidelného pořadu Víkendové srdcovky Zdeňka Junáka, zaměřený tentokrát na téma logika. Do „studia“ na Antonínské usedl na dvě hodiny i čtyřčlenný tým rodičů soutěžících dětí, který se v řešení hádanek utkal s volajícími posluchači. Těm přišli zadat jeden z úkolů i ředitel školy Libor Tománek a Jana Horáková, kteří předtím také promluvili o významu a začlenění logiky do vzdělávacího programu ve škole a o zajímavých akcích s tím spojených.
Po skončení rozhlasového hádání bavil herec Zdeněk Junák všechny přítomné svými zajímavými historkami a trénoval s rodiči i dětmi zapeklité jazykolamy. O zkušenosti z luštění sudoku na vrcholové úrovni se podělil se všemi soutěžícími dvojnásobný mistr světa Jan Zvěřina, který jim také předal své knížky s logickými úlohami.

A jak dopadlo samotné klání v logických hádankách?
V jednotlivých kategoriích zvítězili a zlaté poháry získali:
1.- 2. ročník – Eva Mikulová (ZŠ Antonínská), 3. – 4. ročník Lukáš Hanák (ZŠ Tuháčkova), 5. – 6. ročník Monika Pachlopníková (ZŠ Sirotkova), 7. – 9. ročník Matěj Klust (ZŠ Sirotkova) a v nejpočetnější kategorii mezi dospělými se na prvním místě v konkurenci 42 luštitelů umístil Petr Lidman.

Ze žáků ZŠ Antonínská se dále nejvíce dařilo Barboře Holubové ze 4.A (2. místo), Matyáši Prokopovi ze 6.B (3. místo), 5. místa získali Mateo Smart z 2.C a Kateřina Kupsová ze 4.C.
Blahopřejeme!

Nejen pro vítěze byla kromě pohárů a diplomů připravena spousta cen, které věnovaly Brněnské papírny, Český rozhlas Brno, Kira, Ravensburger a Starez-Sport.

Výsledky za jednotlivá kola a celková umístění budou účastníkům zaslány na kontaktní adresy, kterými se přihlašovali.

Děkujeme všem účastníkům i partnerům za skvělou atmosféru, podporu a spolupráci a těšíme se opět brzy na viděnou.