Piškvorkové dění a pozvánka na turnaj – termín odložen

Turnaj Brnocup, který se měl konat 4. 12. 2021, bude z důvodu epidemiologické situace odložen na jaro. Termín bude upřesněn.

V pátek 5. listopadu se na naší škole uskutečnil piškvorkový workshop s předním českým
hráčem, aktuálně úřadujícím mistrem světa, Martinem Muzikou. Zájemci o hru z prvního i
druhého stupně se sešli v hojném počtu ve studovně, kde nejprve zhlédli zajímavou prezentaci. Během ní se také seznámili s různými strategickými tipy, které si hned mohli vyzkoušet při následném bloku her. Hrálo se na klasických dřevěných deskách s originálními žetony i s žetony vytištěnými na školní 3D tiskárně. Na setkání panovala příjemná atmosféra a kromě poučení si žáci mohli užít i zábavy a napětí.
Na sobotu 4. prosince plánujeme konání 3. ročníku celorepublikového piškvorkového turnaje Brnocup 2021. Akce proběhne ve spolupráci s Českou federací piškvorek a renju za účasti nejlepších hráčů ČR. Zváni jsou i naši žáci, rodiče a všichni zájemci z řad veřejnosti. Více informací naleznete v pozvánce. Těšíme se na viděnou.
Autor: Mgr. Jana Horáková