Projekt Edison

Od 1.10. – 5.10. 2018 proběhne na naší škole již 3. ročník mezinárodního projektu Edison (Education. Drive. Internationality. Students. Opportunity. Network.)

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích,a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium angličtiny mezi žáky a učí je nebát se odlišného. Studenti v hodinách angličtiny, zeměpisu a dalších společensko-vědních předmětů povídají o svých zemích a nechybí ani velmi zajímavé prezentace.

Vysokoškolští studenti přijedou tentokrát z Rumunska, Gruzie, Ukrajiny, Maroka, Pakistánu, Thajska, a možná i z Turecka. Ubytování jim poskytnou rodiny žáků naší školy a také někteří učitelé. Tímto jim děkujeme za podporu a těšíme se na říjnové setkání s jinými kulturami, které nás určitě zase o něco důležitého obohatí.

Zde jsou medailonky stážistů.

autor: Mgr. Monika Prokopová Štachová