Superstar školních družin

Dne 7.3. 2018 se v naší škole konal již osmý ročník městského kola Superstar školních družin. Ve slavnostně vyzdobené společenské místnosti se sešli vítězové obvodních kol této soutěže, nejlepší zpěváci a zpěvačky z Brna, od prvních do pátých tříd. Pro naše uši to byl opravdu požitek. Během tohoto speciálního dopoledne jsme mohli slyšet více i méně známé české a slovenské písničky, a to jak z vod lidového zpěvu, tak ty umělé a moderní. Ani chvíli jsme se nenudili.
V porotě usedli odborníci na zpěv, Natsumi Matsuzaki z Operního studia Praha, Shoko Yamada z JAMU a Marie Halíková z Konzervatoře Brno. Hodnotila také paní Bohuslava Podolská jako vedoucí Metodického kabinetu mimoškolní výchovy a především pan Mgr. Jaroslav Suchý, radní města Brna pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, který celou akci zaštítil. Nikdo v sále jim jejich práci nezáviděl, vybrat vítěze bylo opravdu těžké, ale podařilo se. Všem těm, kteří nakonec stanuli na pomyslných stupních vítězů a odnesli si medaile i věcné ceny z celého srdce blahopřejeme. Naši školu reprezentovala Saša Pokorná, která i přes svoji nemoc vybojovala překrásné druhé místo ve své kategorii.
Mnohokrát děkujeme Magistrátu města Brna za finanční podporu celé akce a panu radnímu Mgr. Jaroslavu Suchému za záštitu. Doufáme, že se i v příštích letech sejdeme při této radostné oslavě talentu. Viz. Fotogalerie.
autor: Želmíra Bozánová