Úspěšní sudokáři a sudokářky z Antonínské

V sobotu 12. listopadu proběhlo na naší škole Mistrovství akademiků ČR v řešení sudoku, kterého se ve své kategorii účastnili i žáci naší školy. O volném víkendovém dopoledni se dostavili do školy zájemci od 3. až po 9. třídu i studenti víceletých gymnázií, aby se věnovali luštění populárního hlavolamu.

Na všechny řešitele čekala dvě kola různých druhů soutěžních sudoku. Nejlépe si s nimi poradila a vítězkou žákovské kategorie se stala žákyně 7. ročníku Emma Mikulová. Druhé místo obsadila Viktorie Kuncová z 8. třídy a bronz získal Hugo Bilka z 9. ročníku, všichni ze ZŠ Antonínská. Blahopřejeme!

Souběžně se žákovským turnajem probíhala i soutěž v logických hádankách a odpoledne pak ostatní sudoku turnaje pro starší kategorie. Mezi účastníky nechyběli ani mistři světa z předchozích šampionátů včetně posledního v polském Krakově z letošního října. Vítězové si odvezli poháry a nejen pro ně bylo připraveno spoustu dalších hodnotných cen.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru a těšíme se opět brzy na viděnou.

Mgr. Jana Horáková