Parlament

Co je školní parlament

Školní parlament vytváří prostor pro zapojení žáků do života školy. Podporuje jednak zodpovědnost žáků za vlastní vzdělávání, jednak umožňuje podíl na chodu školy. Zástupci Školního parlamentu se pravidelně setkávají na pracovních schůzkách, na nichž přednášejí návrhy a připomínky svých spolužáků ke vzdělávacímu procesu, školnímu prostředí, vzájemnému soužití.

Parlament spolupracuje s vedením školy a třídními učiteli. Přenáší informace ze společných jednání do svých třídních kolektivů. Podílí se na uskutečnění celoškolních akcí, pomáhá při charitativní činnosti (sbírky), sleduje vývoj adoptivního spolužáka (Indie).

Zástupci parlamentu, dokumenty

předseda: Hana Zelinková

místopředseda: Adéla Žáková

tiskový mluvčí parlamentu: Rudolf Michal Bareš

5.A: Amélie Foretová, Ela Gajdošíková

5.B: Štěpán Coufal, Tomáš Janků

6.A: Bibiana Limbvani

6.B: Marcela Danihelová, Štěpán Kubíček

7.A: Martina Sekaninová, Tereza Hudečková

7.B: Renée Dohnalová, Matyáš Šikl

8.A: Hana Zelinková, Vanda Pechánková

8.B: Miroslav Čermák, Valentýna Szalková

9.A: Pavel Mikliš, Rudolf Michal Bareš

9.B: Adéla Žáková, Max Rodriquez

Náš školní parlament byl ustaven v roce 2000. Jeho činnost řídí koordinátorka Želka Bozánová.

Školní parlament se skládá z volených zástupců 5. až 9. tříd.  Zástupci jsou voleni svými třídami na dobu jednoho školního roku. Každý ze zástupců má právo hlasovat.

Logo školního parlamentu: