Projekt „Stuttgart“ Život ve škole od A do Z“ aneb Objevitelská cesta za poznáním minulosti, přítomnosti a budoucnosti našich škol

Žádost o finanční prostředky podaná na Českoněmecký fond budoucnosti, nadační fond schválená dne:  12. 4. 2017 pod číslem 1-17-7495.

Žádost na Magistrát města Brna schválená  dne: 3. 2017 pod číslem MMB 0128467/2017.

Projekt je pokračováním navázaných kontaktů se dvěma stuttgartskými školami: Rilke-Realschule a Anne-Frank-Gemeinschaft- und Realschule. Půjde už o šestý ročník vzájemné spolupráce.

V projektu se v r. 2017 zaměříme na historii, současnost a budoucnost škol, protože Anne-Frank -G -Realschule oslaví 50. jubileum vzniku školy.

Projektový program je vždy doplněn poznáváním obou měst, sportovními a kulturními aktivitami, návštěvami muzeí a dalších historických památek.

Realizace projektu

1. 3. 2017 – 31.12. 2017

• přelom  května – června  2017 – týdenní  reciproční pobyt českých dětí v německých rodinách  ve Stuttgartu
  • září 2017 –  týdenní reciproční pobyt německých dětí v českých rodinách v Brně