Finanční gramotnost

1.února 2024 na Obchodní akademii ELDO proběhlo 1. kolo soutěže „Finanční gramotnost aneb Jak stařeček měnil, až Eldíky směnil.“ Tohoto soutěžního klání se zúčastnila pětičlenná skupina žáků z 9. B.
Po slavnostním zahájení soutěžící vyplnili znalostní test, ve kterém získávali body, které následně proměnili v peníze – Eldíky. Peníze mohli kdykoliv během soutěžení zhodnotit, investovat či uložit ke spoření v bance. Po zvolení kapitána týmu žáci obešli šest zábavných stanovišť – Logické a matematické hádanky, Zkouška psaní všemi deseti, Rozbor literárního díla Lakomec, Zvídavá angličtina, Soutěž Riskuj, Kahoot. Po chutném obědě proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. V konkurenci čtrnácti brněnských škol náš tým obsadil v prvním kole čtvrté místo, ve druhém kole sedmé místo.
Každý účastník obdržel pamětní list a dárek. Za vzornou reprezentaci školy všem účastníkům děkujeme.
Autor: Lenka Nazarčuková