Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 5.12.2023 proběhlo každoroční školní kolo anglické konverzační soutěže, které se zúčastnilo 29 žáků 2. stupně. V první části soutěže prokázali, jak rozumí anglickému textu a jsou schopni formulovat srozumitelné a gramaticky správné odpovědi. Pak už následovala ústní část, kde odpovídali na různé otázky a porovnávali dva obrázky. Při hodnocení byl kladen důraz na bohatost slovní zásoby, gramatickou správnost, plynulost i samostatnost mluveného projevu. Mezi žáky 6. a 7. tříd se na 3. místě umístili Mirek T. a Nina N., na 2. místě Zaira Š a v únorovém  okresním kole bude naši školu reprezentovat Richard M. V kategorii 8. a 9. tříd pomyslnou bronzovou medaili získala Anna Z., stříbro Laura J. a do okresního kola postupuje Marek N. Děkujeme všem za účast a skvělé výkony a těšíme se opět příští rok!
autor: Mgr. K.Svobodová. Mgr. M. Prokopová Štachová, bc. O. Vlček