Mezinárodní den matematiky aneb 104 za 102

Mezinárodní den matematiky, který každoročně připadá na 14. 3., jsme oslavili logickými hrami a kvízy. Letošním tématem celosvětového svátku byla „Hra s matematikou“, což se žákům podařilo naplnit do puntíku. V průběhu celého dopoledne se věnovali luštění sudoku, řešení hádanek, hraní logických her, skládání tangramů a dalších hlavolamů. Připraveny byly také vědomostní a zábavné kvízy.
Napjatě jsme také očekávali ještě jednu událost, a sice pokus o překonání školního rekordu v memorování čísla π. Dne 14. 3. svůj svátek totiž slaví také Ludolfovo číslo – v anglicky mluvících zemích odpovídá datum jeho prvním třem číslicím. A jak to dopadlo? Deváťákovi Matěji Crhovi se podařilo číslo π zapamatovat na 104 desetinných míst, čímž byl dva roky starý rekord úspěšně pokořen. Tento neuvěřitelný výkon, který Matějovi trval 102 sekund, byl odměněn velkým potleskem přihlížejících spolužáků a vyučujících.
Děkujeme všem účastníkům za aktivní a kreativní přístup i nadšení, s jakým k akci přistoupili, a těšíme se na příští setkání.
autor: Mgr. Jana Horáková