Mladí humanisté

V pátek 1.dubna 2022 proběhlo česko-německé on-line setkání zapojených žáků do mezinárodní literární soutěže Mladí humanisté.
Nadační fond Arnošta Lustiga realizoval v letošním školním roce s partnerskými školami pilotní projekt, který byl určen žákům ve věku 14-15 let.
Na příkladu života a díla spisovatele Arnošta Lustiga propagoval lidství a humanismus. Pro žáky byly připraveny pracovní listy, metodická podpora zapojeným učitelům. Proběhlo také pracovní setkání pedagogů se zástupci NFAL a jejich partnery.
Vyvrcholením aktivit byla možnost zaslat práci na téma „Kamarádství“. Vybrat si mohl žák ze tří kategorií – povídka, úvaha nebo báseň.
Do konce školního roku proběhne vyhodnocení prací a slavnostní předání cen úspěšným autorům.
Děkujeme všem, kteří se za naši školu aktivně zapojili, podpořili a přemýšleli o hodnotách lidství, humanismu, kamarádství a přátelství.
Poděkování patří nejen dětem, ale i zástupcům NFAL, zejména projektové manažerce paní Veronice Smyslové a paní Evě Lustigové, bez které by tento projekt nebyl úplný.