Ohlédnutí za piškvorkovým turnajem

V červenci proběhl na naší škole již 4. ročník juniorského mistrovství světa v piškvorkách. Akce se uskutečnila pod záštitou pana náměstka primátorky města Brna Mgr. Jaroslava Suchého. Společně s paní radní pro školství JUDr. Irenou Matonohovou k nám oba zavítali na velmi milou návštěvu. Představitelé města diskutovali s účastníky turnaje o hře, o jejím začlenění do vzdělávacího programu školy i o dalších školních akcích spojených s logickými hrami. Následně si také vyzkoušeli, jaké to je být součástí herního zápolení. Blahopřáli vítězům a i všem ostatním hráčům popřáli mnoho úspěchů, všichni účastníci si na památku odnesli také upomínkové předměty.
A jak vše dopadlo?
Česká osmičlenná výprava získala v konkurenci téměř 150 hráčů zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili, a sice ve starších kategoriích do 20 a do 25 let. Nejlepší žák ze ZŠ Antonínská Matyáš Kundrata z 9.B třídy obsadil 9. místo v kategorii 16–20 let. Za reprezentaci školy děkujeme i Jakubu Janu Černému, Hugo Bilkovi a Vojtěchu Chládkovi.
Kompletní výsledky najdete na
Piškvorky Fb
Výsledky kategorie 16–20 a 21–25 let
Výsledky kategorie 12–15 let
Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru, podporu i spolupráci a se zájemci o hru se těšíme na viděnou opět na některém z dalších turnajů.
Mgr. Jana Horáková