Ohlédnutí za piškvorkovým turnajem

Druhou prosincovou sobotu na naši školu dorazili z Prahy nejlepší hráči gomoku na první ročník turnaje Brnocup 2018. Gomoku je hra lidově nazývaná piškvorky, liší se použitím dřevěné herní desky s černými a bílými kameny namísto čtverečkovaného papíru. Turnaj pořádala Česká federace piškvorek a renju ve spolupráci se studenty Gymnázia Matyáše Lercha. Výraznou část účastníků turnaje tvořili zájemci z naší školy z řad 8. a 9. ročníků, kteří nejenže byli ochotni přijít do školy v sobotu, ale rovněž měli odvahu čelit zkušeným piškvorkovým hráčům, z nichž mnohé zároveň pořádně potrápili. Večer po vyhlášení výsledků se pak projevila únava, ale všichni byli spokojení a plni nových zkušeností a zážitků.
autor: Mgr. Jana Horáková