Projekt „Starší učí mladší fyziku“

V pátek 7. října se sešli ve studovně žáci devátého a sedmého ročníku na společné hodině fyziky. Deváťáci si připravili pro své mladší spolužáky ze sedmé třídy zajímavý program s pokusy, hádankami a praktickými ukázkami, ve kterém si společně zopakovali fyzikální veličiny. Program byl zajímavý a hodina nám všem velmi rychle utekla.

Jak to vidí v sedmém ročníku:

„Tato hodina fyziky nás všechny moc bavila. Znovu jsme si procvičili fyzikální veličiny a zkusili si i pár pokusů. Deváťáci byli hodní a hezky nám vše vysvětlili.“ (Emma Mikulová, 7.B)

A co deváťáci:

„My jako deváťáci si myslíme, že sedmáci měli dobré znalosti a šlo jim to. Pro nás to bylo dobré opakování a ve chvilkách nám i přišlo, že jsou chytřejší než my. Potěšilo nás, že sedmáci byli aktivní a doufám, že je to bavilo.“ (Markéta Liberdová, 9.B)

autor: Jitka Pachlová a Helena Janková