Říjnové akce 9.ročníků

9.10. se třídy 9.A. a 9.B  zúčastnily exkurze v Praze  zaměřené na prohlídku Pražského hradu.Díky zvýhodněné vstupence pro školní kolektivy jsme navštívili Obrazárnu, Katedrálu  sv.Víta, Starý královský palác, Vladislavský sál, Baziliku sv.Jiří., Zlatou uličku a Rožmberský palác. Přes Karlův most jsme se po stopách královské korunovační cesty dostali na Staroměstské náměstí a výpravu jsme zakončili prohlídkou Václavského náměstí. Žáci v pracovních listech popisovali památky a zmapovali půdorys Pražského hradu.
9.třídy v termínech 16.10. a 18.10.absolvovaly výukový pořad Totalita na náměstí Svobody.Žáci viděli 3D pořad zaměřený na období totality v Československu v letech 1948 – 1989.Na vystavených panelech vyhledali informace ke zpracování otázek v pracovních listech.
autor: Mgr. Silvie Rubešová