Výlet devátých ročníků do Moravského krasu

3. června se třídy 9. A a 9.B vydaly na třídenní výlet do Moravského krasu. Ráno jsme se sešli na Hlavním nádraží a vyjeli vlakem směr Adamov. Odtud jsme se vydali lesem až k chatě Švýcárně, kde jsme strávili celý náš pobyt. Po zabydlení na pokojích jsme se rozdělili na dvě skupinky podle toho, jestli jsme chtěli hrát volejbal, nebo jít na výlet. Na výletě jsme šli k Býčí skále, kde jsme měli velké štěstí. Potkali jsme skupinu speleologů, kteří nás pustili dovnitř a seznámili nás s historií tohoto místa. Po programu jsme měli večeři, která nebyla úplně nejlepší, proto jsme si jako druhou večeři objednali pizzu. Večer jsme se koukali na film ,,Smile“. Ráno jsme měli nachystaný na snídani švédský stůl. Vzali jsme si svačinku, zabalili batohy a šli na výlet. Prošli jsme přes les do Křtin, kde jsme si prohlédli barokní kostel. Zároveň jsme nakoupili zásoby jídla v místní prodejně. Lesem jsme šli i zpět na ubytování, kde nás čekala svačina a večeře. Večer jsme si připravili táborák, kde jsme si opékali špekáčky, nebo marshmallowny. Potom jsme hráli různé hry a v noci jsme si povídali o různých tématech. Ráno jsme se opět sešli u snídaně, po které jsme začali balit. Po sbalení jsme ještě vyšli na plácek, kde jsme hráli volejbal. Pak jsme se vydali na nádraží, odkud jsme jeli zpátky do Brna. Tam jsme se rozešli do svých domovů. Celý výlet jsme si moc užili.
autor: Šárka, 9.B