Výměnný projekt se školami ve Stuttgartu – pobyt v Brně

Ve dnech 22. – 27.9. se uskutečnila druhá část letošního projektu žákovské výměny „Komm und lerne meine Stadt kennen“.
Na programu byla například návštěva školy, společná práce na projektech a jejich prezentace, výroba originálních tašek, výlet na hrad Buchlov zakončený sportovní aktivitou v BRuNU, tradiční návštěva Moravského krasu, procházka centrem Brna, přijetí na radnici či návštěva brněnského podzemí. Žáci a žákyně měli možnost po celý týden komunikovat v němčině nebo v angličtině a utužovat přátelské vztahy, které navázali při pobytu ve Stuttgartu.
Cílem žákovských výměn je podpora výuky cizích jazyků na naší škole, zejména rozvoj komunikativních schopností a celkově rozvoj v oblasti kulturní výměny. Jsme rádi, že se nám i díky významné podpoře Magistrátu města Brna a Česko-německého fondu budoucnosti dlouhodobě daří nabízet cenově velmi výhodné programy, a proto již připravujeme další ročník s názvem „Deutsch verbindet“, který chceme v roce 2020 nabídnout žákům 7. a 8. ročníků.
autor: Mgr. Eva Vondráková