Zimní sportovní kurz a zimní škola v přírodě

Rok 2018 zahájili žáci ze 7.ročníků zimním sportovním kurzem, který byl pro ně připraven ve ski areálu Buková hora – Čenkovice (7.-12.1.) Účastníci byli rozděleni na lyžaře, snowboardisty a turisty. Pro žáky z prvního stupně byla připravena zimní škola v přírodě v Karlově pod Pradědem (14.-19.1.). Zde žáci zdokonalovali nejen své lyžařské dovednosti pod vedením instruktorů, hráli nejrůznější hry a soutěžili, ale také se učili a pracovali na předem připravených pracovních listech. Součástí školy v přírodě i zimního sportovního kurzu byly přednášky a instruktážní videa o tom, jak se chovat na sjezdovkách, jak se připravovat na výlet do hor, jak mohou být hory v zimním období nebezpečné a zrádné.
Věříme, že si všichni sportovní kurz i zimní školu užili, obohatili své zkušenosti, získali nové znalosti a dovednosti. Děkujeme vedení školy za podporu zimních aktivit, rodičům i dětem za účast, učitelům za ochotu organizovat a společně se těšíme na další podobné aktivity a společné zážitky. Více ve Fotogalerii.
autor: Mgr. Jaromír Pospíchal