2.B a „týdenní výzvy“

Naše třída 2.B si během měsíce března vyzkoušela hned několik „týdenních výzev“. Přesto, že účast byla dobrovolná, zapojila se drtivá většina dětí. Děti si tyto akce užily, ať už šlo o plnění úkolů a hledání pokladu v Tyršově sadu (nauka přírodní tematiky spojené s příchodem jara) nebo výroba letadélek z přírodnin a věšení na tajný strom, který děti musely najít podle fotografie. Zvládly také vyfotit krásné momentky probouzejícího se jara. A nakonec ozdobení vybraného stromku v parku Lužánky „kinder“ vajíčky s vlastním překvapením pro kamaráda nebo kamarádku ze třídy.
Všechny akce byly koncipovány tak, aby si každý mohl na řešení sám zvolit čas, který bude vyhovovat i rodičům, čímž bylo zároveň zajištěno, že se děti nebudou ve větší míře potkávat.
Jsem ráda, že tyto aktivity děti baví, rozvíjí svoji kreativitu a užívají si také pobyt na čerstvém vzduchu.
Autor: Jana Červená