Postup do celostátního kola v matematické soutěži Pangea

Již tradičně se žáci 4. až 9. ročníků účastnili celorepublikové soutěže Pangea. Soutěž je určena žákům základních škol a příslušných ročníků gymnázií a spočívá v řešení zajímavých matematických úloh z různých oblastí života. Hlavními tématy letošního ročníku byly Dějiny a Zvířata.
Velkého úspěchu dosáhl žák pátého ročníku Jan Špirit, který byl 7. nejlepší v Jihomoravském kraji a
20. v rámci republiky z celkového počtu 12 934 účastníků. Ke krásnému výsledku i k postupu do
celostátního kola moc blahopřejeme.
Dařilo se i ostatním žákům – vítězi jednotlivých ročníků se stali Tadeáš Humpolíček a Richard Zoubek (9. ročník), Zuzana Štamberová (8. ročník), Viktor Zadražil (7. ročník), Matěj Holub (6. ročník) a Michael Rafael Barša (4. ročník).
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Jana Horáková