Soutěž Into the Wild with English Guide

Ve středu 12.4. se v brněnské zoologické zahradě uskutečnil již 9. ročník soutěže Into the Wild with English Guide. Z naší školy se v letošním roce zúčastnily dva týmy ze 6.A.

Soutěže se účastnilo 54 tříčlenných  družstev žáků 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Cílem bylo splnit úkoly na třech stanovištích a odpovědět v anglickém jazyce na 18 otázek týkajících se přírodopisu. Trasa nás vedla po celém rozsáhlém areálu brněnské ZOO. Soutěž začala v sále správní budovy, kde žáci dostali mapu a odpovědní arch.  Mobilní telefony nepřipadaly v úvahu, soutěžícím bylo povoleno používat jen své doposud nabyté znalosti angličtiny a přírodopisu.  Pro 3 nejlepší družstva bude odměnou zážitkový program v ZOO, a to pro celou jejich třídu.

Naše soutěžící družstva se umístila na 14. a 23. místě, což vzhledem k tomu, že naši soutěžící byli nejmladšími účastníky soutěže, není vůbec špatné. Všem soutěžícím  gratulujeme! Nejlepším hodnocením soutěže je  zájem o účast v příštím ročníku. Budeme se tedy těšit!

Autor: RNDr. J. Sáňková