Stuttgart 2018 – 2. část výměnného pobytu

V týdnu od 23. září do 28. září 2018 jsme uzavřeli projekt Stuttgart 2018: „In meiner Familie, in deiner Familie“. Naši přátelé ze Stuttgartu přijeli v neděli 23. září a čekal je pestrý program od pondělí do pátku. Pondělní dopoledne strávily děti na naší škole, odpoledne pak ve výtvarné dílně, kde si vyrobily „přátelská trička s potiskem“. V úterý v ranních hodinách jsme se vypravili na celodenní výlet. Navštívili jsme Permonium, hrad Veveří a Brněnskou přehradu. Návrat domů byl zpestřený plavbou na parníku. Středu jsme věnovali prohlídce pamětihodností Brna. Součástí prohlídky Brna bylo i přijetí na Magistrátu města Brna. Ve čtvrtek jsme se pochlubili svým německým přátelům krásami Moravského krasu, kde mohli obdivovat propast Macochu a kouzlo plavby v podzemí. V pátek jsme se rozcházeli s příjemnými pocity a naplněni nejrůznějšími zážitky, které dokládáme fotografiemi.

autor: Mgr. Eva Vondráková