Veletrh středních škol

24.11. se deváté třídy vydaly na Veletrh středních škol. Tramvají číslo 1 jsme se dopravili na Výstaviště Brno, kde jsme se setkali se spoustou dalších deváťáků. Mnohdy jsme se nemohli ani pohnout z místa. Když jsme zkontrolovali, že jsme všichni pohromadě, šli jsme ke vstupu, tam jsme udělali skupinky a rozešli jsme se.
V hale byla spousta stánků různých středních škol a gymnázií z Jihomoravského kraje. U vchodu nás přivítaly slečny ze Střední školy grafické Brno. Daly nám letáčky a mohly jsme si vybrat samolepky, které designovali žáci jejich školy. V hale byla hlava na hlavě, takže jsme s kamarádkou několikrát minuly školy, které jsme chtěly navštívit.
Nakonec jsme jako první navštívily  Gymnázium Tišnov. Paní učitelky byly moc milé a zodpověděly nám na všechny naše otázky. Dostaly jsme ročenku a pár ostatních letáků. Jako druhou školu jsme navštívily Střední školu Vranovskou. Žáci u stolečku ukazovali chemické pokusy, které byly cítit na dva metry. Jako poslední školu jsme navštívily SVOŠ Merhautova. Každý obor měl svůj vlastní pultík, kde byly většinou dvě žákyně. Odnesly jsme si opět letáčky a placku s logem školy.
Po obhlídce škol jsme se procházely po hale a koukaly se na školy, kam nechceme, ale známe někoho, kdo na ně chodí. Našly jsme papírovou plochu, kde jsme mohly napsat, kam máme zamířeno. Kromě odpovědí na otázku tam bylo i mnoho vtipů a mouder. Po náročné akci jsme si chtěly odpočinout, proto jsme se vydaly ke stolečkům u bufetu. Jelikož bylo všechno drahé a měly jsme svou vlastní svačinu, nic jsme si nekupovaly. Seděly jsme na zemi u stěny, protože všechny stoly byly zabrané. Během jídla jsme si sepisovaly informace o školách. Poté byl už čas odejít. Dojeli jsme zpět do školy, kde jsme si dali oběd. Po obědě jsme ve třídě sdíleli informace o školách se svými spolužáky.
autor: Šárka, 9.B