Žáci se vzdělávali v oblasti financí

Jak správně hospodařit s penězi, orientovat se ve finančních produktech a pojmech, hodnotit a posuzovat rizika – to a mnohem více bylo tématem finančního vzdělávání v 7. až 9. ročnících, které proběhlo v rámci hodin matematiky. Žáci se sešli v počítačové učebně, kde se zabývali zjišťováním potřebných informací z oblasti financí. Svoji snahu následně zúročili při vyplňování online testu v rámci celorepublikové soutěže Finanční gramotnost. Soutěž je napojena na celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež. Projekt je na mezinárodní úrovni organizován již od roku 2012 a na naší škole se ho úspěšně účastníme již od prvního ročníku. Letos se ve světě peněz nejlépe vyznali a nejlepší znalosti v testu prokázali Beáta Prokešová, Viktorie Kuncová, Aisha Sarnowski, Marek Holub, Tomáš Purč, Václav Bartoníček a Paolo Passini.
Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže.
autor: Mgr. Jana Horáková