Soutěž Into the Wild with English Guide

V pátek 22.4. se v brněnské zoologické zahradě uskutečnil již 8. ročník soutěže Into the Wild with English Guide. Z naší školy se ji poprvé zúčastnily dva týmy po 3 žácích z 6.-9. třídy. Dohromady přišlo 52 družstev z 26 základních škol a víceletých gymnázií. Soutěž pro své téměř vrstevníky připravili studenti a studentky ze Slovanského náměstí v Brně. Cílem bylo splnit úkoly na třech stanovištích a odpovědět na 18 otázek týkajících se přírodopisu. Vše bylo v anglickém jazyce a trasa nás vedla po celém rozsáhlém areálu brněnské ZOO. Soutěž začala v sále správní budovy, kde žáci dostali mapu a odpovědní arch.  Mobilní telefony nepřipadaly v úvahu, soutěžícím bylo povoleno používat jen své doposud nabyté znalosti angličtiny a přírodopisu.  Pro 3 nejlepší družstva bude odměnou zážitkový program v ZOO, a to pro celou jejich třídu. Naše soutěžící družstva se umístila na 13. a 20. místě ze 44 družstev, která trasu dokončila, což na poprvé není vůbec špatné. Všem zúčastněným gratulujeme! Podle jednoho z našich účastníků, byla akce  ͈krutopřísně fajnová“:-).

Už se těšíme na další ročník!

Autor: Mgr. Monika Prokopová Štachová